Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRelacja z targów kosmetycznych Expocosmética w Porto

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-04-09 14:55:34
targi, porto, portugalia, targi kosmetyczne, polskie stoisko narodowe, spotkania b2b, zagraniczne biuro handlowe paih w lizbonie, zbh lizbona, 2019, expocosmética

W dniach 30 marca-1 kwietnia 2019 roku w Porto odbyły się międzynarodowe targi kosmetyczne Expocosmética. Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Portugalii w czasie wydarzenia zorganizowało polskie stoisko narodowe, w ramach którego zaprezentowało swoją ofertę produktową 12 firm kosmetycznych. Wśród polskich marek znalazł się cały przekrój krajowej branży kosmetycznej - makijaż, pielęgnacja twarzy, włosów, ciała, a także bardzo popularne wśród Portugalek lakiery do paznokci i akcesoria.

Expocosmética to największe targi kosmetyczne w Portugalii i Hiszpanii. Wydarzenie przyciąga przedstawicieli rozpoznawalnych marek kosmetycznych z całej Europy i jest doskonałą okazją, aby zaprezentować ofertę polskich firm na portugalskim rynku.

 

 

W czasie trzech intensywnych dni targowych polskie firmy odbyły kilkadziesiąt spotkań i rozmów biznesowych na polskim stoisku narodowym. Każda firma miała do dyspozycji wspólną przestrzeń B2B do spotkań z kontrahentami oraz możliwość ekspozycji swojego asortymentu dopasowanego na ten rynek. Merytorycznego i językowego wsparcia w nawiązywaniu kontaktów handlowych na rynku portugalskim udzielali tłumacze oraz organizatorzy stoiska.

 

 

Spotkania biznesowe były dobrą okazją do wymiany szeregu praktycznych uwag i wskazówek związanych ze sprzedażą kosmetyków na półwyspie iberyjskim. Jak podkreśla Kierownik ZBH w Portugalii p. Dariusz Duda: „Z uwagi na położenie geograficzne Portugalii import produktów kosmetycznych z sąsiadującej Hiszpanii, czy nawet dalej położonych Francji i Włoch wydaje się naturalnym i najrozsądniejszym ekonomicznie rozwiązaniem. W związku z tym, aby zaistnieć na tym rynku polska marka musi wykazać się innowacyjnością, wysoką jakością produktu i konkurencyjną ceną. Wejście na rynek portugalski daje możliwości sprzedaży nie tylko w Portugalii, ale i w innych krajach portugalskojęzycznych, z którymi portugalskie firmy łączą bliskie kontakty. Ciekawym czynnikiem jest tu również branża turystyczna - przy populacji 10 mln ludzi Portugalia przyjmuje 20 mln turystów co nakręca popyt na hotele, spa, salony piękności itp., w których oferowane są produkty ekskluzywne, z wyższej półki odróżniające się od tych szeroko dostępnych w sprzedaży detalicznej".

 

 

Polscy wystawcy mieli również okazję odwiedzić stoiska targowe innych konkurencyjnych marek czy też lokalnych dystrybutorów kosmetyków obecnych na targach również w charakterze wystawców. Była to zatem znakomita okazja do zaproszenia kupców do odwiedzenia polskiej strefy kosmetycznej.

 

 

Polskie Stoisko Narodowe przyciągało również uwagę mediów oraz blogerów popularnych w zakresie promocji marek wśród konsumentów. Portugalskie blogerki były szczególnie zainteresowane polskimi kosmetykami do makijażu, a polskie kosmetyki błyskawicznie trafiły na ich profile w mediach społecznościowych.

 

 

Jak zauważa Kierownik ZBH w Portugalii p. Dariusz Duda: „Polskie marki są obecne na rynku portugalskim już od jakiegoś już czasu (np. Inglot, Dr Irena Eris, Bielenda, Eveline), a ich zainteresowanie utrzymuje się na zauważalnym poziomie. Z punktu widzenia polskiego eksportera najważniejszym jest zidentyfikowanie wiarygodnego dystrybutora po stronie portugalskiej, który znając lokalne uwarunkowania i kontakty umożliwi danej marce wejście na rynek. Tacy dystrybutorzy oraz inni przedstawiciele firm związanych z branżą są obecni na największej imprezie kosmetycznej na półwyspie iberyjskim - Expocosmética, w której biuro handlowe PAIH zorganizowało w tegorocznej edycji Polskie Stoisko Narodowe zapraszając 12 polskich wystawców”.

 

 

Podsumowując, targi kosmetyczne w Portugalii oraz obecność polskich marek na tym wydarzeniu na pewno przyczyniły się one do promocji polskiej branży kosmetycznej w tej części Europy. Szeroka oferta produktowa, innowacyjność oraz jakość prezentowanych kosmetyków zostały docenione przez portugalskich i zagranicznych kontrahentów odwiedzających Polskie Stoisko Narodowe.

 

Życzymy wszystkim polskim wystawcom dalszych, owocnych rozmów z nawiązanymi podczas targów Expocosmetica kontaktami biznesowymi!

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Eastchem Ltd, supplier of chemical raw materials, Potassium carbonate K2CO3, Potassium sulphate K...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2020-11-24 Dodał: Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

ActCAD 2021 BIM

ActCAD BIM to najlepiej wyposażony produkt, posiada wszystkie funkcje ActCAD Professional oraz p...
Polska - Grodzisk Mazowiecki 2020-11-08 Dodał: Mariusz Ostrowski Maszyny dla przemysłu papierniczego, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Maszyny dla metalurgii Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert