Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium i warsztaty: Jak wprowadzić produkt kosmetyczny do obrotu poza UE? - wymagania prawne na wybranych rynkach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-08-08 12:39:49
seminarium, warsztaty, kosmetyki, legislacja dla biznesu, wymagania prawne, polskie stowarzyszenie przemysłu kosmetycznego i detergentowego, polska branża kosmetyczna, ekspansja zagraniczna, polska agencja inwestycji i handlu, paih, stoisko promocyjne, 2018, jak wprowadzić produkt kosmetyczny do obrotu poza ue

6 września 2018 roku w Warszawie odbędą się seminarium i warsztaty z cyklu Legislacja dla biznesu "Jak wprowadzić produkt kosmetyczny do obrotu poza UE? - wymagania prawne na wybranych rynkach". Ich organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

Polska branża kosmetyczna przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Rynek wart 16 mld zł w 2016 r. według prognoz Euromonitora ma urosnąć do 20 mld zł w roku 2020. Sprzedaż poza Unię Europejską rośnie szybciej niż kiedykolwiek. Arabia Saudyjska, Kuwejt, Irak, Japonia, Korea Południowa, Chiny, USA, Brazylia, Filipiny, Indonezja, Tajlandia, Wietnam, Australia - to rynki będące w zasięgu zainteresowania polskich producentów.

 

Przedsiębiorcom, którzy planują taką ekspansję zagraniczną, niezbędna jest rzetelna wiedza na temat wymogów prawnych tych krajów w dziedzinie wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu. Różnic w stosunku do rozwiązań stosowanych w Unii Europejskiej jest bardzo wiele, zaczynając od odmiennych definicji "produktu kosmetycznego".

 

Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium i warsztatach z cyklu Legislacja dla biznesu "Jak wprowadzić produkt kosmetyczny do obrotu poza UE? - wymagania prawne na wybranych rynkach". Poprowadzi je doświadczona ekspertka - Sylwia Stokowska - Absolwentka wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletni audytor wiodący ISO 22716, ISO 9001 i IFS HPC oraz Auditor TŪV SŪD Polska Sp. z o.o., ekspert Techniczny Komisji kosmetyki i chemii gospodarczej w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

 

Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja dostępne są pod linkiem.

 

 

Podczas seminarium przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu omówi działania PAIH, których celem jest wsparcie aktywności polskich firm na rynkach zagranicznych oraz możliwości skorzystania z tej pomocy w najbliższej przyszłości.

 

Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska promocyjnego PAIH!
Pliki do pobrania

Program seminarium - 6 września 2018
pdf | 1.46 MB
Pobierz